[ זירת היועצים בשיתוף ציפי קדוש מומחית להובלת ילדים למצוינות | יום שישי, 18 בספטמבר 2015, 13:51 ]

אם גם אתם כמו כל ההורים חולמים שילדם ישתפר ויצליח בלימודים ובכל תחומי חייו תוך שלושה חדשים בלבד? הכתבה הזו בשבילכם.

מי מאתנו לא היה רוצה שילדו יחווה הצלחה בלימודים ובכל תחום בו הוא מתקשה, הרי כולנו רוצים שילדינו יחוו תחושת הצלחה וסיפוק ויעמדו בקלות בשלל המשימות הנקרות בדרכם. ברור לכל הורה שהצלחה בלימודים היא הרבה יותר מציון כזה או אחר, הצלחה בונה בילדינו אופי, יציב, חזק ובטוח, הצלחה מחזקת את הביטחון העצמי ומשרישה בילד אמונה פנימית ועמוקה בכוח הטמון בו וביכולותיו.

ציפי קדוש, הבעלים והמנכ"ל של חברת "ציפיות גבוהות" מזה כעשור יודעת כי ניתן לעזור לכל ילד להפוך למצטיין בלימודים בעוצמה ובמהירות שלא הכרתם (תהליך האורך 3 חודשים בלבד!).

קדוש, פיתחה שיטה חדשנית המתבססת על שנים של למידה, מחקרים ומיפויים ועל נסיונה רב השנים, כאשת חינוך ומורה בישראל.

"במקור, הקמתי את החברה על מנת לסייע לתלמידים בתחום המתמטיקה ולהובילם להצלחה החל מהיסודי ועד לתיכון ולסיום בגרות, אולם כבר בתחילת הדרך, השכלתי להבין כי הבעיה אינה בלימודי המתמטיקה. (כי טכניקה וחשיבה מתמטית הינם קלים לרכישה). הבנתי כי קיים צורך אמיתי וחזק אצל כל תלמיד להערכה אישית ואמונה אישית כי הוא מסוגל להצליח בכל אשר יבחר ויעשה".

1887197 18

הכל מתחיל באמונה עצמית

משהבינה את הצורך האמיתי, התחילה קדוש לחזק את תלמידיה בפן האישי, להעניק להם חוויות של הצלחה, לשקם את הביטחון העצמי שלהם וחשוב לא פחות - להדריך את הסובבים אותם. הקפדתי לעבוד על מספר מישורים בו זמנית: מנטלי, רגשי, דידקטי, הדרכת הורים והדרכת הצוות החינוכי", על מנת שהשינוי יהיה יסודי ומקיף", מסבירה קדוש.

"התוצאות, לא אחרו לבוא, וטווח ההצלחה של תלמידי התקצר להפליא. בנוסף לכך הורי התלמידים דיווחו כי ילדיהם, לא רק שהצליחו בתחום הלימודי, אלא שינו התנהגויות הרסניות שהיו להם במהלך החיים, וכי התקשורת בבית, בינם לבין הילדים ושאר בני המשפחה השתפרה לאין ערוך".

תרופות אינן גזרת גורל.

"עם הזמן החלו להגיע אליי הורים אשר ילדיהם עברו מסכת מייגעת של אבחונים שונים דגמת: אבחון דידקטי, פסיכודידקטי, פסיכולוגים, מטפלים שונים ועוד.

הורים מתוסכלים שניסו אינספור דרכים ואפשרויות והיו כבר על סף ייאוש. גם במקרים הללו, השיטה שפיתחתי עבדה במהירות וביעילות ממש כמו אצל תלמידים שלא היו מאובחנים. מה גם שהורים אלו הפסיקו לתת לילדיהם תרופות כגון:ריטלין, קונצרטה ועוד, מתוך הבנה מעמיקה וראייה כי תוצאות האבחון שהילד שלהם עבר לא תואמות כלל את המציאות.

משכך, החלו להשקיע בתקשורת האישית ביניהם, זאת תוך ליווי אישי והכוונה ממוקדת שלי לצורכי הילד שלהם. על פי צרכיו של אותו ילד ספציפי. כפי שנאמר כל ילד הוא עולם ומלואו. "

תקשורת אישית ועבודה מקיפה עם הילד פותרת בעיות.

לאורך השנים ערכתי מחקרים ומיפיתי את כלל המקרים שהגיעו אליי והגעתי לאותה תובנה:

כאשר עובדים על המכלול האישי של הילד, תוך הקשבה והבנת עולמו הפנימי, משיגים תוצאות תוך מספר ימים ומשם אפשר רק לצמוח. כמו כן, הבנתי שאין קשר בין הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, לקויות למידה וכדומה לבין הצלחת הילד בלימודים. הקשר היחיד, הישיר, החד חד ערכי שקיים וקשור להצלחת הילד בלימודים היא עולמו הרגשי של הילד וראייתו ביחס לעולמו, כלומר- לסובבים אותו.

כמה פשוט להצליח.

השיטה אותה פיתחה ציפי קדוש דרך חברת "ציפיות גבוהות", מוכיחה מעבר לכל ספק כי כל ילד יכול להצליח בכל מקצוע ובכל תחום בחייו אם יקבל את הכלים המתאימים.

חברת "צפיות גבוהות" מסייעת לילדים, להורים ולמשפחות רבות למצות את היכולות שלהם, להובילם למצוינות אישית ולהצלחה מעשית בלימודים, בעוצמה ובמהירות ולא פעם אף מונעת מילדים הנשלחים לאבחון לעבור את אי הנעימות שבתהליך תוך שהיא דואגת להדרכה והכוונה להשגת תוצאות מבלי לקטלג את הילד תחת כותרות שונות או מעבר בין תהליכים שונים הפוגעים בביטחונו העצמי והאישי.

טיפ אישי לכל ההורים – זכרו תמיד כי בדיוק כמו שאתם רוצים עבור ילדיכם, גם הם עצמם רוצים תמיד להצטיין.