שמי ציפי קדוש ומזה כעשור אני בעלים ומנכ"לית של חברת "צפיות גבוהות". חברה המתמקדת בהובלת ילדים להצלחה מעשית בלימודים בעוצמה ובמהירות שלא הכרתם!

זאת באמצעות שיטה חדשנית שפיתחתי על סמך שנים של ניסיון, מחקרים ומיפויים, כאשת חינוך ומורה בישראל.
צפיות גבוהות הוקמה בראשית דרכה על מנת לסייע לתלמידים בתחום המתמטיקה ולהובילם להצלחה החל מהיסודי ועד לתיכון ולסיום בגרות. יחד עם זאת, עוד בתחילת דרכה של החברה השכלתי להבין כי הבעיה אינה בלימודי המתמטיקה. כי טכניקה וחשיבה מתמטית הינם קלים לרכישה. וכי קיים צורך עז אצל כל תלמיד להערכה אישית ואמונה אישית כי הוא מסוגל להצליח בכל אשר יעשה.

על רקע הבנת הצורך הנוכחי הזה, התחלתי לחזק את תלמידי בפן האישי, לתת להם חוויות הצלחה, לשקם להם את הביטחון העצמי ולהדריך את הסובבים אותם. ובעצם כך עבדתי על מספר מישורים בו זמנית: מנטלי, רגשי, דידקטי, הדרכת הורים והדרכת הצוות החינוכי.

התוצאות לא אחרו לבוא וטווח ההצלחה של תלמידי התקצר להפליא. בנוסף לכך הורי התלמידים דיווחו כי ילדיהם לא רק הצליחו בתחום הלימודי אלא גם שינו התנהגויות הרסניות שהיו להם במהלך החיים. וכי התקשורת בבית, בינם לבין הילדים ושאר בני המשפחה השתפרה לעין ערוך.

עם הזמן החלו להגיע אליי הורים אשר ילדיהם עברו מסכת אבחונים שונים כגון: אבחון דידקטי, פסיכודידקטי, פסיכולוגים, מטפלים שונים וכדומה. הורים מיואשים אשר ניסו כל אופציה אחרת והיו על סף להרים ידיים. גם שם השיטה שפיתחתי עבדה באותה מהירות ויעילות כמו אצל תלמידים שלא היו מאובחנים. מה גם שהורים אלו הפסיקו לתת לילדיהם תרופות שונות כגון ריטלין, קונצרטה וכדומה תוך הבנה מעמיקה וראייה כי תוצאות האבחון שהילד שלהם עבר לא תואמות כלל את המציאות. ומשכך והחלו להשקיע בתקשורת האישית ביניהם, וזאת תוך ליווי אישי והכוונה ממוקדת שלי לצורכי הילד שלהם. על פי צרכיו של אותו ילד ספציפי. כפי שנאמר כל ילד הוא עולם ומלואו.

לאורך השנים ערכתי מחקרים ומיפיתי את כלל המקרים שהגיעו אליי והגעתי לאותה תובנה שוב ושוב:
כאשר עובדים על המכלול האישי של הילד, תוך הקשבה לילד והבנת עולמו הפנימי משיגים תוצאות תוך מספר ימים ומשם רק צומחים. כמו כן בתוך תובנה זו הבנתי כי אין קשר בין הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, לקויות למידה וכדומה לבין הצלחת הילד בלימודים. הקשר היחיד הקיים והקשור להצלחת הילד בלימודים היא עולמו הרגשי של הילד וראייתו ביחס לעולמו, כלומר- לסובבים אותו.

"לעולם אל תיתן לדעה של מישהו אחר עלייך להפוך למציאות שלך" - לס בראון
צפיות גבוהות הוכיחה ומוכיחה מדי יום כי כל ילד יכול להצליח בכל מקצוע ובכל תחום בחיים!
כתוצאה מכך צפיות גבוהות התרחבה על מנת לסייע לעוד ועוד ילדים, הורים ומשפחות למצות את היכולות שלהם, להובילם למצוינות אישית ולהצלחה מעשית בלימודים בעוצמה ובמהירות שלא הכרתם. תוך התחייבות להצלחת התהליך תוך שלושה חודשים.

כמו כן צפיות גבוהות מונעת מילדים הנשלחים לאבחון לעבור את אי הנעימות שבתהליך זה ומעניקה הדרכה והכוונה להשגת תוצאות ללא צורך בקטלוג הילד תחת כותרות שונות או מעבר בין תהליכים שונים הפוגעים בביטחונו העצמי והאישי.

אנו פה בשביל ילדכם- התפקיד שלנו, המחויבות שלנו להוביל את ילדך להצלחה מעשית בלימודים ובחיים בעוצמה ובמהירות שלא הכרתם!